Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
RDM-capable DMX splitter, 1in/4out with signal boost
- DMX splitter for splitting one DMX input signal to 4 DMX outputs
- Input and feed-through output are duplicated on the front and rear panel and connected in parallel
- Switchable filter mode allows all RDM data to be filtered out in order to prevent problems when using fixtures intolerant of RDM
- Bypass function to process signals from older devices similar to DMX signals
- Output frequency adjustable: 22/44 Hz
- Switchable termination resistor
- Outputs galvanically isolated
- Each DMX output can be connected to 32 DMX devices
- Each DMX output with active signal processing
- Control via RDM
- RDM For bidirectional communication over the DMX line
RDM switchable to prevent problems when using fixtures without RDM - DMX fail mode (hold; blackout; zero values)
- Built with NEUTRIK connector
- Made in Germany
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 4 x foot
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 1000 mA | |
| Power consumption | 3.6 W |
| Power connection | Mains input via 4-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| DMX input | 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 4 x 3-pin XLR (F) mounting version separate (galvanic) with active signal processing |
| 2 x 3-pin XLR (F) mounting version Bypass | |
| Control | RDM |
| DMX features | RDM For bidirectional communication over the DMX line |
| RDM switchable to prevent problems when using fixtures without RDM | |
| DMX fail mode | Hold; blackout; zero values |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Dimensions | Width:27.5 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 4.1 cm |
| Weight | 1.21 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!