Leírás
Set, ready for connection with UV tube and cold white fluorescent tube
- UV tube with casing, power cord and power plug
- Minimal housing
- High ultraviolet light
- Warm-up time approx. 3 min
- UV effect
- Control via plug and play
- With a beam angle of 270°
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; restaurants, bars and hotels; decoration; advertisement/Shop window
Scope of delivery
- 1 x device
- 2 x illuminant
- 2 x mounting material
- 2 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 40 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Base | 2 x G-13 |
| Lamp type | Fluorescent tube |
| Color generation | Ultra violet (UV); cold white (CW) |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 270° |
| Color temperature | 6000K |
| Construction | Tube T8 |
| Burning position | S180 (universal) |
| Wavelength | Ultra violet (UV) 365 nm; cold white (CW) 545 nm |
| Housing color | Black |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:124.5 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Height | 6 cm |
| Weight | 0.80 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!