Leírás
Mini bubble machine with battery operation
Mini bubble machine with battery operationThe portable mini bubble machine EUROLITE B-20 is especially suitable for spontaneous use at weddings, birthday parties or as a party gag.There are two speed levels to choose from - operation is very easy.The built-in safety function is particularly notable: the wheel stops automatically when there are obstacles and does not start again until two seconds after removal.The EUROLITE B-20 mini bubble machine works with 4 x 1.5 V batteries or a USB power bank. A USB power supply is included.
- Creates many hundreds of bubbles per minute
- Easy handling
- 2 speed levels available
- Safety function: the wheel stops automatically at obstacles and does not start again after 2 s after removal
- Super light plastic housing (530 g)
- Powered by a battery/battery pack
- Output distance: Approx. 1.7 m
- Control via plug and play
- Rugged carrying handle
- For application areas such as: Party room; wedding/gala/events
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x adapter cable
- 1 x screwdriver
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V DC 2000 mA | |
| Power consumption | 6 W |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Power supply cord for USB A mains connection (provided) | |
| Cable length | 1.5 m |
| Battery | 4 x Mignon (AA) (not included) |
| Output distance | Approx. 1.7 m |
| Tank capacity | 0.12 l bubble fluid |
| Fluid consumption | Approx. 7 ml/min |
| Control | Plug and play |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Dimensions | Width:18 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.62 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!