Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered trusslight with RGB+UV LEDs and IR remote control
- Ideal for ALUTRUSS DECOLOCK DQ3 3-point system
- Threaded inserts for suspended installation
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 8h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 3 LEDs 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; white balance; Energy-saving mode
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Battery/battery pack built-in |
| Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | F 1 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.1 V, 2200 mAh, 24.42 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 8h depending on program used |
| Recharging time 2.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Housing color | Black matte |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Width:12.22 cm |
| Depth | 10.8 cm |
| Height | 14.3 cm |
| Weight | 1.26 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!