Leírás
Battery-powered LED Moodlight with touch function and RGB + WW LEDs
- Color selection via touch-sensitive color wheel
- 3 white light modes
- 1 SOS signal mode (warm white flashing distress function)
- Memory function saves last setting when switching off
- Charging via USB port (charging cable included)
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 24h
- 8 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- 16 LEDs SMD 3528 warm white (WW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch on device; stand-alone
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; restaurants, bars and hotels; decoration
- Silent operation
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x USB cable
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 3.7V DC |
| Power consumption | Max. 1.6 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via micro USB (F) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 1200 mAh, |
| Battery pack | Battery operation up to 24h |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| 16 x SMD 3528 warm white (WW) | |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | On/off switch on device; stand-alone |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° multicolor |
| Color temperature | 3300K |
| Housing color | Semi-transparent; white |
| Dimensions | Height:14 cm |
| Diameter | Ø 9 cm |
| Weight | 0.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| USB cable | |
| Cable length | Approx. 0.8 m |
| Color | White |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!