Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4 battery-powered effect tubes with 32 pixels, AirW wireless system (2.4 GHz), remote control and bag
- Integrated AirW radio transceiver for wireless master/slave operation
- Adaptive frequency hopping ensures interference-free operation in the 2.4 GHz band
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 8h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery
- 32 LEDs 0.25 W SMD 5050 3in1 TCL RGB
LEDs controlled separately - Frost filter
- Dimmer electronic; Energy-saving mode adjustable; color macros preset; program selection manual; color blend stepless; color selection adjustable; color fade adjustable; running light adjustable; effect speed adjustable speed; pulse effect adjustable speed
- Strobe effect
- 40 integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; AirW; wireless remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512
- Flicker-free
- AirW: operating range up to 70m with line-of-sight
- DMX fail mode (blackout; hold; full on)
- The article is delivered with practical transport bag
- 4 digit 7-segment LED display
- Charge status indicator
- 4 pieces per set
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
remote control
- Operating range up to 30m with line-of-sight
Scope of delivery
- 4 x light effect
- 4 x frost filter
- 4 x stand
- 1 x charger
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 2 x adapter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V DC 1400 mA | |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 7.4 V, 2600 mAh, 19.24 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 8h depending on program used |
| Recharging time 5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 32 x 0.25 W SMD 5050 3in1 TCL RGB |
| Flash rate | 0.5 - 30 Hz |
| Equipment | Frost filter |
| DMX channels | 4; 6; 10; 13; 19; 49 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; AirW; wireless remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512 |
| Projection | Flicker-free |
| Range | AirW:range up to 70m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on |
| Standing/fixation | Stand |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° |
| Housing color | Transparent |
| Attachment system | 1x Ø 10mm |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Display | Charge status indicator |
| Status LED | Charge status indicator; signal |
| USB port | 1 x type C |
| Dimensions | Length:151 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 5 cm |
| Diameter | Ø 3.25 cm |
| Weight | 7.00 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V 23AE alkaline manganese built-in |
| Range | Range up to 30m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Bag | |
| Dimensions | Length:155 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 17 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!