Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IP65 uplight with replaceable battery, RGBWA+UV LEDs, CRMX and IR remote control
- Integrated wireless receiver for CRMX operation
- Sturdy metal housing with handle and folding foot for angled placement
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 7.4h depending on program used
- Battery pack tool-free replacement
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 4 LEDs 10 W SMD 5050 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Frost filter
- Dimmer stepless; Dimmer speed (step response) with adjustable response; color fade adjustable speed; color change adjustable speed; white balance user-definable; color blend adjustable; color macros; program selection manual; Energy-saving mode adjustable
- 51 integrated show programs
- Direct color selection for 63 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; CRMX by LumenRadio; stand-alone
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; auto)
- With a beam angle of 10°
- With bracket for floor use
- Monochrome OLED display
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Rubber feet
- Suitable for outdoor use IP65
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Architecture; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x charger
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x frost filter
- 2 x knurled screw
- 1 x plate
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x battery pack
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12.6V DC 3000 mA | |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.1 V, 13000 mAh, 144.3 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 7.4h depending on program used |
| Recharging time 7.7h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 10 W SMD 5050 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 27 Hz |
| Equipment | Frost filter |
| DMX channels | 6; 8; 12 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; CRMX by LumenRadio; stand-alone |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3000 Hz |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Modulation | GFSK |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; auto |
| Beam angle | 10° |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 20° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 20° |
| Frost filter 45° | |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Bracket for floor use |
| Display type | Monochrome OLED display |
| Display | Battery runtime calculation |
| Status LED | Charge status indicator |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Metal, painted |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:17.1 cm |
| Width | 13.8 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 4.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell CR2032 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!