Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) battery-powered light bar with RGBW LEDs, QuickDMX and IR remote control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 9h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 6 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Dimmer; color blend; color fade
- Wash effect; strobe effect
- 9 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; wireless Master/slave function
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; static; auto)
- With a beam angle of 17°
- Variable color temperature 2700 K - 8000 K
- With mounting bracket; with bracket for floor use
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Battery/battery pack built-in | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 22.2 V, 2200 mAh, 48.84 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 9h depending on program used |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; wireless Master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 5000 Hz |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Modulation | GFSK |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; static; auto |
| Beam angle | 17° |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Beam angle (1/10 peak) | 34° |
| Color temperature | 2700K - 8000K adjustable |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Bracket for floor use | |
| Display type | LCD display |
| Diameter mounting holes | Ø11mm |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Length:51.0 cm |
| Depth | 16.0 cm |
| Height | 14.5 cm |
| Weight | 5.30 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!