Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered light effect bar with RGBW LEDs and IR remote control
- Cordless, flexible and versatile
- 6 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Energy-saving mode
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 18°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 0.5 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 22.2 V, 2200 mAh, 48.84 Wh |
| Battery pack | Recharging time 3h |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 4; 6; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 35° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:54.5 cm |
| Depth | 13.8 cm |
| Height | 15.7 cm |
| Weight | 2.76 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!