Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Tiltable battery-powered LED bar and mood light with 4in1 LEDs and QuickDMX
- 90° tiltable bar with 3 high-power 8 W RGBW LEDs (4in1) and removable frost filter
- Mood light with milky front screen provides a pleasantly soft light with 15 SMD RGBW LEDs (4in1)
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 13h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 15 LEDs 0.25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- 3 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Atmospheric effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 35 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; stand-alone; QuickDMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 11°
- Multicolor LCD display
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 1 x omega bracket
- 2 x screw
- 1 x frost filter
- 1 x battery
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.10 V, 5200 mAh, 57.72 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 13h depending on program used |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 15 x 0.25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 3 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) | |
| DMX channels | 3; 7; 8; 9; 11 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; stand-alone; QuickDMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 11° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:24.6 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Height | 10.5 cm |
| Weight | 1.93 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| External mains adapter | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12.6V DC 2000 mA | |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Cable length | Approx. 1.4 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!