Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Large-scale subwoofer, maximum SPL
- Rear-loaded transmission line subwoofer
- Down to 28Hz at -6dB and still 104dB/1W/1m efficiency
- Real 3000 W RMS power capacity
- Premium 18" LF drivers with massive ±15 mm linear Xmax
- Triple-forced cooling system for low power compression
- Heavy braced cabinet for vibration free dynamic response
- CELTO ACOUSTIQUE driver
- Built with NEUTRIK connector
- Rubberized Polyurea coating
- For application areas such as: Theater; sports centres/gyms; clubs/dancing school
Scope of delivery
- 1 x bass
Paraméterek
| Power | Peak:12000W |
| Program | 6000W |
| Rated | 3000W AES |
| Frequency range | 26 - 900 Hz |
| Sensitivity | 104 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 145 dB |
| Dispersion angle | Omnidirectional |
| Impedance | 4 ohms |
| Attachment system | Flange:2x M20 thread |
| Connections | Input:speaker via 3 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Crossover frequency | Recommended |
| High-pass 28 Hz, 24db/oct | |
| Low-pass 80-110 Hz | |
| Speaker | 2 x woofer 18" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil woofer in/out wound 4" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Transmission line |
| Use of brands | CELTO ACOUSTIQUE driver |
| Built with NEUTRIK connector | |
| Material | Baltic birch plywood, 18 mm, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Black, rubberized Polyurea coating, painted |
| Dimensions | Width:124.6 cm |
| Depth | 72.8 cm |
| Height | 58.0 cm |
| Weight | 111.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!