Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D multi-channel PA amplifier with SMPS, 2 x 2800 W RMS (8 ohms), 2 x 5000 W RMS (4 ohms)
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Built with NEUTRIK connector
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 4 x foot
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 2800 W RMS (8 ohms) |
| 2 x 5000 W RMS (4 ohms) | |
| 2 x 5300 W RMS (2 ohms) | |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version |
| Cable construction | 3 x 3 mm² |
| Cable length | 1.5 m detachable |
| Frequency range | 6 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >107 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Cooling | 4 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Gain | 34 dB |
| Housing color | Black matte |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | >60 V/µs |
| Damping factor | >800 |
| Control elements | Power switch, mode switch (stereo/parallel/bridged), level control per channel |
| Controls | Short-circuit; Overvoltage; current limiting; overload; overheat |
| Status LED | Power, signal, limit, protect |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | speaker via 2 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Input channels | 2 x mono via XLR |
| Max. level | Input:+20 dBu, bal. |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.2 cm |
| Depth | 32.6 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 8.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!