Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Perfectly built speaker
- Horn 90 degree rotatable for horizontal or vertical use
- Complies with DIN 18032-3 (Ball-proof)
- Dual flange
- With rigging points
- Built with NEUTRIK connector
- CELTO ACOUSTIQUE driver
- For application areas such as: Theater; music school; concerts/FoH's; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms; architecture; multi-purpose hall
Scope of delivery
- 1 x compact cabinet speaker
Paraméterek
| Power | Peak:2400W |
| Program | 1200W |
| Rated | 600W RMS |
| Frequency range | 40 - 22000 Hz |
| Sensitivity | 97 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 131 dB |
| Dispersion angle | 80° x 50° rotatable horn |
| Impedance | 8 ohms |
| Standard | DIN 18032-3 (Ball-proof), |
| Attachment system | Dual flange:Ø 35mm (0° / 10°) |
| Flying points | 16 x M8 thread |
| Connections | Speaker via 2 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Crossover frequency | Passive 1500 Hz |
| Recommended | |
| 40 Hz, 24db/oct in full-range mode | |
| 60-140 Hz with subwoofer | |
| Speaker | 1 x woofer 12" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil woofer in/out wound 3" | |
| 1 x annular compression driver 1" with ferrit magnet | |
| Voice coil annular 1.75" | |
| Diaphragmmaterial | PEEK (H.T. polymer) |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Transmission line |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| CELTO ACOUSTIQUE driver | |
| Material | Birch multiplex, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:34.8 cm |
| Depth | 40.5 cm |
| Height | 62.0 cm |
| Weight | 26.25 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!