Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Big sound in small package, mounting bracket included
- Real 300 W power handling with high-end sound quality
- Coaxial transducer for unmatched spatial coherence
- High efficiency for incredible SPL to size ratio
- HF compression driver with ketone polymere dome
- With mounting bracket
- CELTO ACOUSTIQUE driver
- Available in various colors
- For application areas such as: Theater; sports centres/gyms; clubs/dancing school; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x mounting bracket
- 1 x nut
- 8 x washer
- 1 x safety eyelet
- 2 x screw
- 1 x screw plug-in terminal
Paraméterek
| Power | Peak:1200W |
| Program | 600W |
| Rated | 300W AES |
| Frequency range | 95 - 22000 Hz |
| Sensitivity | 97 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 128 dB |
| Dispersion angle | 80° conical |
| Impedance | 8 ohms |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Connections | Input:speaker via screw plug-in terminal |
| Crossover frequency | Passive 1500 Hz |
| Recommended | |
| In subwoofer combination | |
| High-pass 90-130 Hz, 24db/oct with iFIX13S or iFIX17S subwoofer | |
| Speaker | 1 x woofer 10" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil lows 2.5" | |
| 1 x annular compression driver 1" | |
| Voice coil annular 1.75" | |
| Diaphragmmaterial | PEEK (H.T. polymer) |
| Type of speaker | On ceiling/on wall speaker; coaxial speaker |
| Type of construction | Closed Box |
| Use of brands | CELTO ACOUSTIQUE driver |
| Material | Birch multiplex, 15 mm, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Nature, painted |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 30.4 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 12 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!