Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1500 W machine, extremely powerful vertical fog output with LED illumination
- Powerful fogger with bright RGB LEDs and DMX interface
- Spectacular fog and lighting effects at the same time
- 8-second jet spray mode with maximum fog volume
- Adjustable timer with interval and duration
- Manual fog output
- 22 LEDs 3 W high-power R/G/B
- Strobe effect
- Output distance: Approx. 5 m
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- 15 integrated show programs
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control; timer; master/slave function
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
remote control
- Operating range up to 50m
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1550 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 22 x 3 W high-power R/G/B |
| Warm-up time | Approx. 5 min |
| Output distance | Approx. 5 m |
| Tank capacity | 2.4 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 150 ml/min |
| DMX channels | 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control; timer; master/slave function |
| Carrier frequency | 433.92 |
| Housing color | Grey |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Grey |
| Dimensions | Width:29.5 cm |
| Depth | 41.8 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 10.90 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
| Range | Range up to 50m |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!