Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1820 W fog machine with LED illumination, vertical & horizontal operation
- Output nozzle with RGBAW LED illumination for impressive effect presentations
- New housing design allows upward and downward fog output
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output
- Rugged metal housing
- 27 LEDs 8 W SMD 9080 5in1 PCL RGBWA (homogenous color mix)
- Output distance: Vertical approx. 10 m
- Output distance: Horizontal approx. 12 m
- Big tank capacity
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- 8 integrated show programs
- Direct color selection for 25 preset colors
- Control via wireless remote control; W-DMX by wireless solution (optional); DMX; master/slave function; timer
- Wireless remote control: operating range up to 50m
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x declaration of conformity
- 1 x container
- 2 x tube
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1670 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 27 x 8 W SMD 9080 5in1 PCL RGBWA (homogenous color mix) |
| Warm-up time | Approx. 14 min |
| Output distance | Vertical approx. 10 m |
| Horizontal approx. 12 m | |
| Tank capacity | 6 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 400 ml/min |
| DMX channels | 10; 15; 25 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Wireless remote control; W-DMX by wireless solution (optional); DMX; master/slave function; timer |
| Range | Wireless remote control:range up to 50m |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Housing color | Black |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:32.1 cm |
| Depth | 39.3 cm |
| Height | 42 cm |
| Weight | 24.85 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!