Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High performance hazer in flightcase
- Creates enormous amounts of fine, long-lasting haze to fill up the venue in minutes
- Integrated in a flightcase, makes the machine tough, durable and easy to carry
- Built-in high-velocity fan with adjustable output angle
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Short warm-up time
- Big tank capacity
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; timer; stand-alone; CRMX by LumenRadio (optional); wireless remote control (optional)
- TFT display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x tube
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1450 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 1 min |
| Tank capacity | 5 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 12 ml/min |
| DMX channels | 2 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; timer; stand-alone; CRMX by LumenRadio (optional); wireless remote control (optional) |
| Operating principle | Vaporizing fog machine |
| Display type | TFT display |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:49.3 cm |
| Width | 42.4 cm |
| Height | 26.9 cm |
| Weight | 17.25 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!