Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent CO2 hazer for smooth and very long-lasting haze
- Ideal for filming or applications where silence is crucial
- Produces large amounts of smooth haze with a very long hang time
- No pump or compressor comes built-in
- Adjustable output angle
- Timer function
- Operates on oil-based fluid
- Control via DMX; W-DMX by wireless solution (optional); timer
- TFT display
- For application areas such as: Stage; theater; rental; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x tube
- 1 x adapter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 1250 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 8 min |
| Tank capacity | 2.5 l oil-based fluid fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 2 ml/min at 2.78 bar |
| Gas type | CO2; N2 |
| Gas pressure range | 3.4 - 4.1 bar |
| Gas consumption | 0.36 kg/h at 2.76 bar |
| 0.18 kg/h at 1.38 bar | |
| DMX channels | 1; 3; 5 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; W-DMX by wireless solution (optional); timer |
| Housing color | Grey |
| Display type | TFT display |
| Color | Grey |
| Dimensions | Length:57.9 cm |
| Width | 16.4 cm |
| Height | 31.1 cm |
| Weight | 18.30 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!