Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wind machine with rack, controllable via DMX or wireless remote control
The AF-6 specializes in directing a centered, powerful wind up to 20m. Ideal for stage, cinema and theater settings, it delivers precise airflow control. With its unique design, this fan elevates atmospheric experiences, making it the perfect choice for creating captivating and controlled air effects in various entertainment environments.
- Great effect when used e.g. with fog, snow and bubble machines
- Adjustable timer with interval, duration and wind volume
- Control via DMX; RDM; timer; stand-alone; wired remote control (optional); wireless remote control (optional)
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 250 W |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Speed | 1530 RPM |
| Maximum airflow | 4332 m³/h |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; RDM; timer; stand-alone; wired remote control (optional); wireless remote control (optional) |
| Housing color | Black |
| Dimensions | Length:46.1 cm |
| Width | 59.6 cm |
| Height | 62.96 cm |
| Weight | 20.75 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!