Leírás
Three-sided Quadlock exhibition stand
ALUTRUSS QUADLOCK 6082-3000 4-way Cross Beam
4-point truss system
- Strong EN-AW 6082 alloy for high loads
- High-quality aluminum-tubes with 50 mm in diameter
- Low weight
- Distance center - center: 240 mm
- Easy installation
- Trusspipe: 50 mm
- TÜV Süd certified
- For application areas such as: Theater; Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-21R 2-way Corner 90°
4-point truss system
- Strong EN-AW 6082 alloy for high loads
- High-quality aluminum-tubes with 50 mm in diameter
- Low weight
- Distance center - center: 240 mm
- Easy installation
- Trusspipe: 50 mm
- Made in Europe
- For application areas such as: Theater; Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school
ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-30R 3-way Corner 90°
4-point truss system
- Strong EN-AW 6082 alloy for high loads
- High-quality aluminum-tubes with 50 mm in diameter
- Low weight
- Distance center - center: 240 mm
- Easy installation
- Trusspipe: 50 mm
- Made in Europe
- For application areas such as: Theater; Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school
ALUTRUSS QUICK-LOCK Spare Pivot with Pin
QUICK-LOCK set
- Accessories for the robust truss system with QUICK-LOCK
- For use with TRI/QUAD system
- Trusspipe: 50 mm
- Made in Europe
ALUTRUSS QUADLOCK End Plate QQGP-Male M-10
Baseplate for mobile use (connectors 6082 included)
- Easy installation
- The article is delivered pre-assembled
- Trusspipe: 50 mm
- Made in Europe
- Application possibility: Standing
half cone
- M10 thread
Scope of delivery
8 x ALUTRUSS QUADLOCK 6082-3000 4-way Cross Beam
- 1 x connection set
2 x ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-21R 2-way Corner 90°
- 1 x connection set
2 x ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-30R 3-way Corner 90°
- 2 x connection set
8 x ALUTRUSS QUICK-LOCK Spare Pivot with Pin
- 2 x splint
- 2 x bolt
4 x ALUTRUSS QUADLOCK End Plate QQGP-Male M-10
- 1 x plate
- 4 x half cone
Paraméterek
| Weight | 147.44 kg |
| ALUTRUSS QUADLOCK 6082-3000 4-way Cross Beam | |
| Setup | Easy installation |
| Trusspipe | 50 mm x 2 mm |
| Welding technique | TIG-welding |
| Welding material | AlMg 5 |
| Alloy | AIMgSi1 T6 |
| Color | Alu colored |
| Strut diameter x thickness | 16 x 2mm |
| Dimensions | Length:300 cm |
| Width | 29 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 14.2 kg |
| ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-21R 2-way Corner 90° | |
| Setup | Easy installation |
| Trusspipe | 50 mm x 2 mm |
| Color | Alu colored |
| Strut diameter x thickness | 16 x 2mm |
| Dimensions | Length:50 cm |
| Width | 50 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 5.30 kg |
| ALUTRUSS QUADLOCK 6082C-30R 3-way Corner 90° | |
| Setup | Easy installation |
| Trusspipe | 50 mm x 2 mm |
| Color | Alu colored |
| Strut diameter x thickness | 16 x 2mm |
| Dimensions | Length:50 cm |
| Width | 50 cm |
| Height | 50 cm |
| Weight | 8.15 kg |
| ALUTRUSS QUICK-LOCK Spare Pivot with Pin | |
| Trusspipe | 50 mm |
| Color | Alu colored |
| Weight | 0.09 kg |
| ALUTRUSS QUADLOCK End Plate QQGP-Male M-10 | |
| Setup | Easy installation |
| Trusspipe | 50 mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Alu colored |
| Dimensions | Length:30.7 cm |
| Width | 30.7 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 1.55 kg |
| Half cone | |
| Thread | M10 thread |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!