Leírás
Simple adhesive tape for event technology and other areas
- Perfect to tie, pack or cover
- To mask windows etc. with tarps and foils
- Repairing tape for house, garden, car
- Suitable for outdoor use
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Elasticity | 2 % |
| Adhesive strength on steel | 12.7 N/25mm |
| Tear resistancy | 174 N/25mm |
| Glue | Natural rubber |
| Carrier | PE-Coating |
| Core diameter | 76 mm |
| Color | Black |
| Temperature resistance | - 90° C |
| Total thickness | 0.29 mm |
| Dimensions | Length:5000 cm |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.93 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!